Chiropraktyka

Od kwietnia 2015 roku, pracuje metodą Pierce'a z zastosowaniem stołu Zenith Firmy Williams. Metoda Pierce’a wyróżnia się spośród innych metod, bezpieczeństwem ze względu na wykorzystanie specyficznej techniki(bez rotacji głowy) oraz specjalną konstrukcję leżanki wyposażoną w bezpieczniki siły manipulacji. Diagnoza opiera się na wnikliwej analizie zdjęć RTG, badanie neurologiczne mięśni i czucia skórnego, badanie palpacyjne całego kręgosłupa i miednicy oraz szczegółowy wywiad i historię choroby.

Od 2014 roku posługuje się metodą traction distraction dr Jamesa Cox'a, która wzbogaca możliwości pracy, szczególnie w sytuacjach bólowych i przepuklinach kręgosłupa. Technika traction distraction jest nieinwazyjną metodą chiropraktyczną i bezpieczniejszą alternatywą dla osób cierpiących na schorzenia kręgosłupa oraz mających wskazania do operacji neurochirurgicznych.

Bezpieczeństwo i efektywność zabiegów poparte jest 40-letnim doświadczeniem udokumentowanym badaniami naukowymi. Jest to jedyna technika chiropraktyczna, której rozwój dofinansowywany jest przez rząd Stanów Zjednoczonych. Różnica między techniką traction distraction, a innymi metodami trakcji kręgosłupa polega na dostosowaniu siły zabiegu do odczuć osoby poddawanej zabiegowi (jego indywidualnego stanu chorobowego) i stałej kontroli.

Celem tej metody jest aby jak najszybciej pomóc przejść od stanu „jestem w bólu” do stanu „uwolniłem się od bólu”. Technika traction distraction, jest naukowo potwierdzonym sposobem manipulacji kręgosłupa mającym zastosowanie przy odciążeniu bólu pleców, karku, dyskopatii i innych dolegliwości, poprzez:

  • zmniejszeniu ciśnienia wewnątrz dysku kręgowego (przepukliny),
  • poszerzenie światła kanału kręgowego,
  • zmniejszeniu ucisku na korzenie nerwowe,
  • przywrócenie prawidłowego ruchu w stawach międzykręgowych.

Zabiegi tą metodą wykonuje są na specjalnie skonstruowanym stole cox serii 8, wyposażonym w precyzyjne mechanizmy, dzięki którym możliwe jest bezpieczne i komfortowe przeprowadzenie zabiegu.

Dodatkowo, posługuje się chiropraktyką McTimoney-Corley’a, która jest unikalną terapią obejmująca swym działaniem cały aparat ruchu. Pracujemy w niej na tkankach miękkich, dlatego często nazywa się ją "powięziową". Wywodzi się w prostej linii od Dawida Palmera, ojca chiropraktyki, który praktykował w Ameryce Północnej, ale dopiero McTimony i Hugo Corley przeszli do pracy na całym aparacie ruchu, czyniąc z niej zupełnie nowe narzędzie o praktycznie nieograniczony zasięgu.

Unikalność Tej techniki polega również i na tym, że wprowadzono tzw. impuls chiropraktyczny, który wykorzystuje zasadę piezoelektryki. Za pomocą delikatnych mobilizacji na tkankach miękkich i kościach głowy, kręgosłupa, miednicy, kończyn, daje możliwość powrotu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania.

W wielu krajach o wysokim poziomie rozwoju, Chiropraktyka jest stosowana profilaktycznie, dla utrzymania prawidłowego stanu zdrowia, na dodatek jest to opłacane w ramach tzw. „kasy chorych”.

Dobre rezultaty osiągają sportowcy lub osoby pracujące ciężko fizycznie (w moim przypadku piłkarze), którzy poddają się regularnie zabiegom chiropraktycznym.

ZałącznikRozmiar
dyplomy 033.jpg93.09 KB
dyplomy 048.jpg97.63 KB
dyplomy 032.jpg69.75 KB
cox.jpg58.71 KB
pierce pl.jpg52.68 KB
flaxion distraction technic.jpg488.22 KB
Claude Massicotte.jpg53.88 KB
pierce zaawansowany.jpg60.46 KB