Wzorzec zdrowia

Ponizej artykuł, który ukazał się w "Tele Tygodniu" nr 7, 12 lutego 2007 roku

Robert Czaban odbywa z Pacjentem długą rozmowę i stara się odkryć, z jakimi problemami on sobie nie radzi.

Byłam po operacji nowotworu jelita grubego- zwierza się 35- letnia Janina K. z Warszawy.- Miałam problemy gastryczne i depresję. Pan Robert postawił mnie na nogi. Dolegliwości minęły, wróciłam do pracy i życia. Chcę mu podziękować.

Robert Czaban kieruje się zasadą, że nawet w najbardziej schorowanej istocie istnieją mechanizmy, magące przywrócić jej organizm do zdrowia. Należy tylko zastosować wobec niej "wzorzec zdrowia", czyli coś w rodzaju kamertonu, który zharmonizuje na nowo źle funkcjonujace ze soba organy. Stosuje różne metody: masaż, chiropraktyką, czyli ustawienie kręgosłupa, terapię czaszkowo- krzyżową czy psychoterapię.- Jeśli dolegliwość spada na nas nagle, nie wiemy jak sobie z tym poradzić. Jednocześnie popadamy w stres, a nierzadko w depresję.

Podczas pierwszej wizyty Pacjenta, odbywam z nim długą, przyjacielską rozmowę, podczas której staram się odkryć w biopolu Pacjenta obraz, ukazujący zaburzenia organizmu, czy ślady, które prowadzą do określenia, z jakim problemami nie radzi sobie mój Pacjent.

Nie jestem pierwszym terapeutą, który wystepowanie chorób kojarzy wyłącznie ze stanem umysłu. Wiele bowiem dolegliwości, na które zapadamy, wynika z tzw.problemów okołokręgosłupowych, które swój początek mają w złej postawie oraz traumach okołoporodowych, jak również wynikają z takiego,a nie innego podejścia do rzeczywistości.Ponadto zajmuję się pracą na aparacie ruchu chorego. Wielu Pacjentów, gdy stosuję na nich po raz pierwszy te techniki, powątpiewa w ich skuteczność. Kiedy pojawiaja sie na następnej wizycie, sa podekscytowani zmianami, jakie w nich zaszły- twierdzi terapeuta.

Skutecznosć terarapeuty potwierdza piłkarz Jan K. z Warszawy, który bezskutecznie był leczony z powodu zerwania miśni brzucha. Po kilku zabiegach wrócił do gry i w testach sprawnościowych uzyskał bardzo dobre wyniki. AnKa